Гінекологія

Ми турбуємось про Вас і Ваше здоров'я!

Гінекологія (від грец. γυναίκα — «жінка» і λόγος — «вивчення») - наука про анатомо-фізіологічні, фізичні і психічні особливості організму жінки і їх порушення. Оскільки в житті жінки велику роль відіграють статеві функції - менструальна, дітородна та інші, гінекологія у вузькому сенсі - вчення про фізіологію і патологію статевих органів жінки, профілактику та лікування захворювань жіночої статевої сфери. Сучасна гінекологія є складною комплексною дисципліною, що дбає про здоров'я жінки протягом всього її життя. Ця галузь медицини включає в себе дитячу гінекологію, гінекологічну ендокринологію, підготовку до вагітності, лікування запальних і інфекційних захворювань, питання планування сім'ї, проблеми контрацепції, ведення пацієнток клімактеричного віку з підбором режиму замісної гормональної терапії. Окремо треба відзначити лікування паталогії шийки матки та гінекологічну онкологію.

Сучасні методи діагностики в гінекології (лапароскопічні, ультразвукові, рентгенологічні, лабораторні дослідження) дозволяють виявити гінекологічні хвороби на ранніх стадіях і проводити їх ефективну профілактику та лікування.

Гінекологія

Первинний прийом гінеколога включає в себе обстеження згідно існуючих стандартів, затверджених МОЗ України, в який входить огляд, забір мазків, кольпоскопія шийки матки, за допомогою якої можна діагностувати патологію шийки матки, і яку неозброєним оком виявити неможливо, при цьому жінка може бачити зображення шийки матки на екрані телевізора чи комп'ютера. Для уточнення діагнозу проводиться прицільна біопсія - забір тканини шийки матки, з того місця, яке патологічно поражене для гістологічного дослідження. За необхідності, при виявленні тієї чи іншої патології, лікар призначає додаткові обстеження: клініко-лабораторне, УЗД, консультації суміжних спеціалістів та повторний прийом, на якому проводиться інтерпретація отриманих результатів, призначається відповідне лікування.

Під час лікування патології шийки матки в клініці використовуються такі методи: медикаментозна терапія, хімічна коагуляція, кріодеструкція, електрокоагуляція, електроконізація, лазерна вапоризація.

До переваги лікування лазером належать висока точність дій, безкровність і мінімальна крововтрата, мінімальне ушкодження навколишніх тканин, швидке заживлення, виключає формування рубців, що дозволяє використовувати цей метод хірургічного лікування для жінок, що не народжували. Застосування сучасних підходів та комплексне лікування патології шийки матки дозволяє зменшити обсяг хірургічних втручань, зменшити кількість рецидивів захворювань.

Проводяться малі діагностичні та лікувальні операції: поліпектомія, роздільне діагностичне вишкрібання каналу та порожнини матки, вскриггя абсцесів бартолінових залоз, видалення кисти бартолінових залоз, пластика шийки матки - операція Емета (корекція післяпологових розривів, рубцевої деформації), пластичні операції на зовнішніх статевих органах. Медикаментозне і хірургічне переривання незапланованої вагітності. Оперативне лікування проводиться як під місцевим, такі під загальним знеболенням.

Лікування запальних процесів органів малого тазу в гострому періоді (інтенсивна протизапальна терапія в денному стаціонарі - інфузійне, в/м, введення антибіотиків, лікувальні ванночки, тампони) та в періоді ремісії (розсмоктуюча терапія, гінекологічний масаж, фіз. процедури). Проводиться профілактична робота та індивідуальний підбір контрацепції (природний, бар'єрний, гормональний). Клініка надає послуги по введенню внутріматкових спіралей (ВМС) різних типів та виробників.

Гінекологічне відділення Медекс Плюс -

це комфортні умови, сучасне обладнання, професіоналізм лікарів, об'єктивна вартість надання послуг та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Гінекологічне відділення Медекс Плюс

Не дивлячись на гарне самопочупя, жінці необхідно звертатися до гінеколога з профілактичною метою:

  • 3 18 років і весь час двічі на рік для повного профілактичного огляду.
  • Перед одруженням, для того щоб оцінити стан свого здоров'я та отримати консультацію щодо планування сім'ї.
  • При появі або зміні партнера через 3-4 тижні після початку інтимних стосунків задля вирішення питання про мікробіологічний стан у статевих шляхах.
  • При плануванні народження дитини, для оцінки стану власного здоров'я.
  • При затримці місячних на 7-10 діб.
  • Під час вагітності з моменту її визначення, а також за призначеннями лікаря.
  • Через місяць після пологів, викидня, аборту, кровотечі та інших станів.
Гінекологічне відділення
Завідувач відділенням гінекології Медекс Плюс

Наталія ПОНОМАРЬОВА

Завідувач відділенням гінекології,

гінеколог-ендокринолог

Акушер-гінеколог Медекс Плюс

Анжеліка БРАТИК

Акушер-гінеколог

Акушер-гінеколог Медекс Плюс

Василь СТЕФАНЮК

Акушер-гінеколог,

категорія вища

Акушер-гінеколог Медекс Плюс

Оксана КЛИМОНЧУК

Акушер-гінеколог,

категорія перша