Медекс Плюс
клініка для всієї родини!

З додатком зручніше

Завантажте додаток, встановіть та використовуйтеCурдологія

Останнім часом все більше людей відзначають у себе зниження слуху і навіть туговухість (стійке ослаблення слуху, що супроводжується порушенням сприйняття оточуючих звуків і мовної комунікації). Ще зовсім недавно туговухість, найчастіше, спостерігалася лише у осіб похилого віку. Однак, сучасний спосіб життя значно «омолодив» дану патологію. Сурдолог перевірить ваш слух, проведе комплексну діагностику і призначить необхідну терапію.

Сурдологія - це розділ медицини, що вивчає будову вуха і фізіологічні аспекти сприйняття звуку, причини та способи лікування порушень такого сприйняття, методи діагностики і профілактики різних форм приглухуватості та глухоти.

                                                            СИМПТОМИ

Коли потрібна консультація лікаря-сурдолога:

 • ви помітили зниження слуху після перенесеного інфекційного захворювання;
 • ви почали часто перепитувати при розмові співрозмовника;
 • ви вважаєте, що оточуючі говорять не виразно;
 • ви стали значно збільшувати гучність при перегляді телепрограм;
 • ви часто хворієте на отити або перенесли захворювання у важкій формі;
 • ви чуєте шум або дзвін у вухах.

Також, відвідати сурдолога потрібно, якщо була тупа травма в області вуха.

Захворювання, які лікують:

 1. гострий неврит слухового нерва;
 2. адгезивний отит;
 3. отосклероз;
 4. тимпаносклероз;
 5. хвороба Мен'єра;
 6. невринома слухового нерва;
 7. сенсоневральна, кондуктивна або змішана приглухуватість;
 8. інші порушення функціонування органів слуху.

                                                                  ДІАГНОСТИКА

Зниження слуху може відбуватися поступово, і, на перший погляд, не становити загрози. Тільки хороший сурдолог може вчасно діагностувати проблему і вжити необхідні заходи для повернення або збереження слуху.

Якісна аудіометрія проводиться в клініці Медекс плюс. Тут веде прийом висококваліфікований сурдолог, здійснюється діагностика слуху у дорослих пацієнтів та дітей. Дана процедура дозволяє виміряти гостроту слуху, визначити сприйнятливість до звукових коливань різної частоти. Аудіологічний скринінг у маленьких пацієнтів дозволяє виявити найменше зниження слуху. На прийомі у сурдолога вам проведуть ретельну діагностику порушень слуху. Лікар збирає анамнез, проводить огляд слухового ходу, визначає методи діагностики, які допоможуть обрати адекватні способи лікування, пропонує заходи щодо попередження розвитку приглухуватості.

Методи дослідження слуху в Медекс плюс: акуметрія; аудіометрія; акустична імпедансометрія; отоакустична емісія.

Часто проблеми зі слухом носять неврологічний характер. Щоб виключити захворювання з боку нервової системи, консультацію проведе лікар-невропатолог клініки.

Консультація сурдолога в центрі Медекс плюс проводиться з використанням інноваційного обладнання і сучасних методів лікування, заснованих на новітніх досягненнях в галузі медицини та ліцензованій апаратурі.

Ви можете записатися на прийом до сурдолога, дізнатися інформацію про слухові апарати, наявні в клініці, та про ціни на послуги. У нашому медичному центрі ви отримаєте широкий спектр послуг слухового протезування, а також кваліфіковане, уважне і доброзичливе обслуговування.

                                                              ДИТЯЧА СУРДОЛОГІЯ

Дитина починає чути ще внутрішньоутробно. А тому при народженні внутрішній слуховий апарат сформований повністю. Дитина народжується і пізнає світ звуків за допомогою слуху, вона чує мамин голос, шум води, спів птахів, чує звуки, які попереджають про небезпеку - стукіт, гул, шум. Купаючись в світі звуків, дитина намагається їх повторити і чути себе:

 1. Малюк починає чути і розпізнавати деякі звуки.
 2. Наприкінці другого місяця він упізнає на слух маму, звикає до голосів інших близьких.
 3. До четвертого місяця малюк усвідомлено повертає голову в бік джерел звуку.
 4. До півроку малюк реагує на своє ім'я та своєрідно відгукується рухами.
 5. Він може усміхатися, якщо з ним розмовляти.

Якщо ви помітили відсутність реакції дитини, проведіть домашній слуховий тест - непомітно поплескайте в долоні поруч із вушком малюка. Відсутність реакції дитини - це привід для негайного візиту до лікаря. Сурдолог клініки «Медекс плюс» може провести оцінку слуху методом аудіоскринінгу вже за 3-4 дні після народження. Для зручності пацієнтів виїжджаємо в перинатальні центри або на дім. У дітей дошкільного та шкільного віку ступінь втрати слуху і рівень ураження слухового аналізатора визначається тимпанометрією, тональною пороговою і мовною аудіометрією.

Для ранньої діагностики слуху та вчасної реабілітації дитини  рекомендовано здійснювати обстеження згідно даної таблиці: 


Вік4-5 день(у роддомі)1 міс.3 міс.6 міс.1 рік

      Отоакустична 

           емісія

                      Х     Х      Х      Х     Х
  Імпедансометрія
     Х
      Х     Х
           Аудіометрія

     Х      Х     Х


Слух дитини слід обстежувати обов’язково коли наявні хвороби  середнього вуха або коли є фактори ризику такі як: перебування  немовляти у відділенні реанімації новонароджених, внутрішньоутробні  інфекції, травми голови або супутні вроджені чи набуті захворювання.

Загрузка...
Top