Медекс Плюс
клініка для всієї родини!

Інтерпретація результатів на Covid 19

                                              

  • Після потрапляння вірусу в організм людини імунна система починає виробляти антитіла (Ig імуноглобуліни), що є важливим фактором захисту імунної системи від вірусу, а виявлення антитіл різних класів в крові людини дозволяють визначити стадію розвитку захворювання. Використання імуноферментного аналізу (ІФА) для виявлення антитіл до COVID 19 врегульовано наказом МОЗ України від 20.05.20 №1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID 19)». ІФА дозволяє виявити імунну реакцію на вірус - рівень антитіл до збудника.
  • Якщо виявлено антитіла класу М (починають з’являтися на 5 день від появи симптомів і зростають до 14 дня) це означає, що йде гострий процес захворювання. Антитіла класу G починають виявлятися на 7 день, а концентрація їх зростає з 8 по 21 день захворювання.
  • Якщо виявлено антитіла G це означає, що людина перехворіла або вже «зустрічалася» з вірусом і у неї утворилися антитіла і є імунітет до захворювання. Якщо пройшло небагато часу після інфікування то антитіла G можуть не виявлятися. За наявності клінічних симптомів необхідно провести дослідження через 5-7 днів.
  • Треба пам’ятати! Імуноферментний аналіз не дасть результат на етапі зараження чи початку розвитку коронавірусної інфекції, тобто ще до утворення імунною системою захисних антитіл. Тому для точної діагностики треба провести ПЛР дослідження.
  • Позитивний результат ІФА дослідження є додатковою підставою для проведення ПЛР діагностики!ПЛР дослідження дозволяє встановити наявність вірусу, тобто його генетичний РНК матеріал, через 1-2 дні після потрапляння його в організм людини, навіть в інкубаційному періоді, коли ще немає симптомів захворювання і захисних антитіл.
  • ПЛР є єдиним видом дослідження, який дозволяє встановити діагноз «COVID 19»! 

ПЛР

Ig M

Ig G

 

-

-

-

 Відсутність контакту з вірусом або інкубаційний період.

+

-

-

«Сіра зона».Необхідно повторити дослідження через 7-10 днів.

+

+

+

Активна фаза інфікування.

+

+

-

Рання фаза інфікування. Необхідно повторити дослідження через 5-7 днів.

-

+

+

Поточна інфекція або ранній період рековаленсценції (одужання).

-

-

+

Перенесена інфекція.

               

  • Інтерпретація результатів на Covid 19
Top