Урологія• Лікар-уролог – фахівець, який займається діагностикою, профілактикою та терапією захворювань сечовидільної та чоловічої статевої систем, а також заочеревинного простору. Урологія – як терапевтична, а й хірургічна дисципліна. Фахівці здійснюють не лише медикаментозне, а й оперативне лікування. Дехто думає, що лікарі приймають тільки чоловіків. Насправді це не так. До фахівця можуть звертатися і жінки. Існує і такий напрямок, як дитяча урологія. Нерідко лікарям доводиться усувати й уроджені патології. Урологи - професіонали широкого профілю, звертатися до яких слід відразу після виявлення будь-яких ознак захворювань.

Важливо! Ниркові патології лікують відразу два лікарі: нефролог та уролог. Деякі пацієнти знають, до кого звертатися. Слід запам'ятати, що нефрологи займаються лише консервативною терапією, а урологи – проводять як медикаментозну та іншу нехірургічну терапію, і оперативні втручання.


Наші спеціалісти

Урологія - це сфера медицини, яка вивчає патології сечостатевої системи. Лікар уролог займається діагностикою і лікуванням різних захворювань нирок, сечовивідних шляхів, сечового міхура і статевих органів у чоловіків. 


Долинка Маркіян Миколайович

Коваль Павло Петрович


Л                                         ЧАСТО Н

Здоров’я чоловіків – важлива проблема нашого часу. Дуже шкода, що чоловіки не поспішають до лікаря при перших проявах проблем, що веде до загострення хвороб та погіршення самопочуття. Сьогодні профілактиці хвороб, насамперед профілактиці простатиту і раку приділяється дуже велика увага.

      Найхарактернішими симптомами урологічних захворювань (аденома, уретрит, простатит, цистит) є різної локалізації і сили болі, часті позиви до сечовипускання, кров або гній в сечі. Запальні процеси в сечовивідних шляхах можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла. При появі таких симптомів слід відразу звернутися до фахівця по урології. Самолікування тільки погіршить стан хворого і може привести до переходу захворювання з гострої форми в хронічну.

      Страх чоловіка, небажання відвідати лікаря, самолікування, позиція вичікування можуть привести до погіршення перебігу хворобу, до її переходу в хронічне захворювання. Виявлення хвороби на ранній її стадії, допомога уролога або андролога (спеціаліста по чоловічому здоров’ю), дозволить швидко і ефективно позбутися проблем, зберегти чоловіче здоров’я протягом багатьох років.

      Профілактичні огляди необхідні для раннього виявлення розвитку злоякісних новоутворень у чоловіків. Болі в області промежини, статеві розлади, порушення сечовипускання багато чоловіків схильні розглядати як природні ознаки старіння, в той час як це можуть бути симптоми простатиту, гіперплазії передміхурової залози та розвитку пухлинного процесу.

Чоловік повинен усвідомити, що його здоров’я – найвища цінність і що лікар знаходиться на службі охорони цього здоров’я, і при будь-яких проявах хвороби, при появі проблем потрібно відразу ж звертатися до фахівця.

ПОСЛУГИ

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ
 1. Неускладнені гострі та хронічні захворювання нирок
 2. Гострих та хронічних запальних процесів органів сечостатевої системи у чоловіків(простатит, орхоепідімит, баланопостит, синдром хронічног тазового болю)
 3. Неускладннені гострі та хронічні запальні процеси сечового міхура у жінок.
 4. Нетримання сечі у жінок
 5. Сечокамяна хвороба 
 6. Сексуальні розлади у чоловіків та жінок
 7. Корегуючі оперативні втручання на чоловічих статевих органах
 8. Оперативні втручання при водянці  яєчка.
 9. Оперативні втручання (мікрохірургічні)  ліквідації варікоцеле
 10. Плазмоліфтинг
 11. Естетична урогінекологія
ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЬ САМЕ ДО НАС
 1. Прийом проводять висококваліфіковані спеціалісти.
 2. Обстеження та лікування проводиться згідно протоколів та рекомендацій Европейської та Американської Асоціації урологів.
 3. Медекс Плюс оснащений новітньою апаратурою для проведення діагностичних та лікувальних процедур .
 4. Прийом проводиться у точно визначений , попередньо узгоджений з Вами, час.
ОБЛАДНАННЯ УРОЛОГІЧНОГО КАБІНЕТУ
 • Цистоуретроскопи оглядові та операційні.
 • Термопластичні бужі для бужування уретри
 • Апарат для комбінованої лазерної терапії з віброголовкою
 • Апарат ударно-хвильової терапії 
 • Апарат локального  від’ємного тиску
 • Кольпоскоп
 • Відеоприставка з можливістю відеофіксації ендоскопічних обстежень.
ГРАФІК ПРИЙОМУ ЛІКАРІВ


Понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця
09:00-14:30
Субота


Понеділок, середа, п'ятниця
15:00-19:00
СуботаКонсультація уролога

Консультація уролога - важливий терапевтичний захід, без якого не можна обійтися, якщо ви хочете перевірити здоров'я сечостатевої системи і виявити хвороби, пов'язані з нею, на ранніх стадіях розвитку. Завдяки консультаційному огляду лікар-уролог зможе встановити точний діагноз і призначити лікування за протоколами, які йдуть в ногу з часом.

Первинна амбулаторна консультація в уролога включає:

1. збір анамнезу: розпитування пацієнта, повний огляд, аналіз наданих документів (історія хвороби, результати діагностичних досліджень, якщо такі вже проводилися);

2. призначення діагностичних досліджень, відповідних до клінічної картини (це може бути як інструментальна, так і лабораторна діагностика).

Якщо при первинному відвідуванні лікаря інформації досить для постановки діагнозу, то може бути призначено лікування. Огляд при первинній консультації має гендерні особливості. В урології при огляді чоловіків лікар звертає увагу на стан мошонки, статевого члена, лімфатичних вузлів в паху. При цьому, застосовуються такі методи як: візуальний огляд, пальпація, ректальне обстеження. У випадку з жінками, прийом у уролога має багато спільного з оглядом у акушера-гінеколога, оскільки в цьому випадку обстеження органів сечовидільної системи може проходити в гінекологічному кріслі.

Що лікує уролог?

⦁ камені сечового міхура, нирок;

⦁ пухлини сечового міхура, нирок, передміхурової залози і яєчок;   

⦁ ерекційну дисфункцію;

⦁ безпліддя у чоловіків;

⦁ нетримання сечі та ін.

Чоловічі захворювання – допоможе уролог-андролог. Лікар уролог-андролог є вже тільки чоловічим лікарем, який допоможе у випадку сексуальних розладів. Чоловіки часто соромляться проблем зі здоров’ям такої категорії, однак тільки точний опис скарг пацієнта і його симптомів дадуть лікарю можливість визначити діагноз та підібрати результативне лікування. Чоловіки літнього віку належать до групи ризику розвитку раку простати, тому після 40 років представникам сильній статі необхідно проходити профілактичне обстеження в уролога. За статистичними даними саме в цей період життя чоловіка часто проходить збільшення простати, і є вірогідність розвитку доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ).

Коли звертатися до уролога?

• Коли варто звернутись до уролога?


⦁ порушення сечовипускання (болі, різі, часті позиви, утруднене сечовипускання, печіння, енурез і ін.);


⦁ будь-які зміни в сечі (поява осаду, крові, зміна кольору);


⦁ клінічні прояви запальних інфекційних захворювань, в т.ч. статевих інфекцій (уретрит, цистит, хламідіоз, трихомоніаз та ін.);


⦁ больові відчуття в ділянці нирок, промежини, зовнішніх статевих органів (у чоловіків);


⦁ виділення з репродуктивних органів (зі зміною кольору, запаху);


⦁ зниження сексуального потягу, еректильна дисфункція та інші ознаки запалення передміхурової залози.Діагностика та лікування урологічних захворювань

Використовують для дообстеження такі методи діагностики як:

⦁ Мікробіологічний аналіз,що припускає під собою посів на флору при визначенні чутливості до протигрибкових медикаментів та антибіотиків.

⦁ TORCH-інфекції.

⦁ Мазок на флору.

⦁ Імуноферментний метод.

Після первинного прийому в уролога, проходження діагностичних досліджень і отримання їх результатів, буде необхідна повторна консультація уролога, на якій буде прийнято рішення про подальші дії. Призначення уролога буде повністю відповідати отриманим аналізам, загальному стану пацієнта і поставленому діагнозу.

Крім первинної та вторинної консультації уролога, лікування включає:

1. призначення медикаментозного лікування з постійним контролем результатів терапії та, при необхідності, її коригування;

2. місцеве лікування (масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо);

3. оперативне втручання.

Один з найбільш популярних методів, який може бути обраний лікарем поряд з медикаментозним лікуванням, це — ударно-хвильова терапія. Ця процедура встигла довести ефективність в лікуванні сечостатевої системи.

Ударно-хвильова терапія в урології

Новітні медичні технології дозволяють позбавляти від проблем, які ще в недалекому минулому не мали ефективного лікування. До таких технологій належить і ударно-хвильова терапія в урології. У європейських країнах і США її застосовують вже понад 15 років, в Україні це — методика лікування, яка була оцінена належним чином не так давно. Ударно-хвильова терапія проводиться фахівцями з багатим досвідом роботи в урології. Методика дозволяє результативно, безболісно і швидко лікувати патології сечостатевої системи у чоловіків. Тому, ShockWave в урології використовують в комплексній і монотерапії абактеріального простатиту і проблем з ерекцією. Ударно-хвильова терапія — це екстракорпоральний короткочасний вплив на організм акустичних (інфразвукових) високоамплітудних низькочастотних хвиль, створюваних апаратом. 


Показання:

 еректильна дисфункція судинного і комбінованого генезу;

 викривлення статевого члена;

 запалення в простаті (особливо, при небактеріальному, фіброзному і калькульозному простатиті).

 Крім, того лікарі-урологи радять УХТ чоловікам як високоефективну профілактику сексуальних розладів і простатиту. 

Протипоказання:

 порушення чутливості; тромбоз;

 пухлинні утворення в простаті;

 гнійний простатит;

 порушення згортання крові (гемофілія);

 наявність кардіостимулятора;

 еректильна дисфункція несудинного генезу;

 гострі інфекційно-запальні процеси в простаті;

 курс терапії препаратами, спрямований на розрідження крові;

 інші ситуації, коли лікар вважатиме проведення процедури недоцільним або небезпечним для здоров'я.

Ударна хвиля інфразвуку впливає на проблемний орган, викликаючи ряд лікувальних ефектів:

Нормалізує мікроциркуляцію в простаті і пенісі.

Збільшує насичення киснем тканин.

Активізує метаболізм і прискорює виведення продуктів розпаду, що викликають больові відчуття.

Підвищує активність ферментів.

Активізує вивільнення прозапальних сполук (лейкоцитів, тучних клітин, цитокінів і хемокінів).

Зменшує застій секрету в простаті.

Зменшує напругу м'язів, покращує трофіку в м'язах і тканинах малого тазу, пригнічує спазми.

Має виражений аналгетичний ефект.

Зменшує ризик розвитку набряку.

Сприяє надходженню медикаментів в місце ураження тощо.

Також, після УХТ у клієнтів нашої клініки зазначається:

-зникнення/ значне зменшення болю і дискомфорту;

-нормалізація сечовипускання;

-поліпшення ерекції;

-зменшення викривлення пеніса.


Екстракорпоральна терапія сприяє швидкій та ефективній регенерації і загоєнню тканин, викликаючи зміни на клітинному рівні. При цьому, дана методика практично не має побічних дій і не викликає ускладнень. Перед призначенням процедур УХТ лікар-уролог клініки проведе ретельну комплексну діагностику для встановлення точного діагнозу, призначить необхідні лабораторні та інструментальні дослідження.


Ударно-хвильова терапія надає швидкий позитивний результат при лікуванні таких медичних проблем, як:

 Простатит Хвороба Пейроні

 Еректильна дисфункція

 Доброякісна аденома простати

 Синдром хронічної тазової болі

 Лікування простатиту

 Ударна хвиля, яка створюється апаратом, при проникненні в простату:

Покращує потік крові та лімфи, ефективно усуваючи застійні процеси.

Має знеболювальний ефект вже з першого сеансу.

Викликає терапевтичний ангіогенез — зростання нових мікрокапілярів, що допомагає відновити порушені обмінні процеси.

Сприяє розм'якшенню (аж до повного видалення) фіброзних утворень (найчастіше, саме вони є перешкодою на шляху повного одужання і можуть роками провокувати болі в простаті).

Руйнує кальцинати та, завдяки відновленню обмінних процесів, сприяє їх повному або частковому виведенню з організму природним шляхом.

УХТ при простатиті може використовуватися як монотерапія, так і входити в комплексне лікування із застосуванням лікарських засобів. На даний час, ефективність лікування простатиту ShockWave терапією в порівнянні з іншими існуючими методиками найбільш висока. У клініці МЕДЕКС ПЛЮС цей вид лікування і профілактики проблем з простатою використовується вже коло року. Наші пацієнти відзначають, що вже під час проходження курсу терапії відчувають не тільки поліпшення здоров'я, але і сексуального життя в цілому.


Лікування еректильної дисфункції.

 Еректильна дисфункція (імпотенція) — один з найбільш поширених сексуальних розладів. УХТ — відносно новий спосіб лікування порушення ерекції у чоловіків, який між тим вже встиг довести свою ефективність.   Перевага УХТ при лікуванні еректильної дисфункції — це ангіогенез (формування нових мікросудин), який фактично повертає кров в статевий член і відновлює його функціональність. Ерекція — це судинний феномен. Тому, зростання сітки кровоносних судин — основа одужання.


    Лікарі-урологи рекомендують ударно-хвильову терапію при вікових змінах судин або їх вираженому спазмі (в будь-якому віці) і при поганій ерекції (аж до повного відновлення). Процедура УХТ усуває основну причину виникнення ЕД — поганий приплив крові в статевий член. Відновлюється приплив крові — нормалізується ерекція. Позитивний ефект від терапії даного сексуального розладу за допомогою УХТ значно перевищує результати інших методів лікування. При цьому, дія помітна вже після нетривалого курсу лікування. Бувають випадки, коли УХТ призначається в комбінації з лікарською терапією. Після комплексного лікування наші пацієнти можуть відмовитися від препаратів для підвищення потенції та повернутися до нормального статевого життя.

  Співробітники клініки розуміють, що чоловіки психологічно важко переносять еректильну дисфункцію. Тому, ми робимо все можливе, щоб під час візитів в нашу клініку чоловік не відчув дискомфорт. Процедура проводиться індивідуально, в окремому ізольованому кабінеті, досвідченим медичним персоналом чоловічої статі.

Переваги ударно-хвильової терапії в урології:

Процедура є амбулаторною і неінвазивною.

Курс УХТ складається з 9-10 процедур з інтервалом 2-3 днів (при простатиті) і 10 процедур в 3 дні протягом 3-4 тижнів (при проблемах з ерекцією).

Процедура триває не більше 15 хвилин.

Відчутний результат уже після першого сеансу і тривалий ефект терапії.

Виникнення побічних реакцій (у вигляді посилення болю) лише у 10% пацієнтів.

Можливість обійтися амбулаторним лікуванням там, де раніше було потрібно тільки оперативне втручання.

Використання новітньої медичної апаратури.