Педіатрія

У даній категорії немає товарів.Педіатрія: турбота про здоров'я дитини

Педіатри, звичайно, лікують різні дитячі хвороби. Однак їхня мета набагато ширша: не просто вилікувати малюка, а й повністю відновити його здоров'я, зміцнити імунітет, зробити так, щоб він більше не хворів. Тому робота педіатрів ділиться на дві великі частини: лікувальну та профілактичну.

Лікувальна педіатрія:

 точна та швидка діагностика хвороб;

 лікування захворювань амбулаторно або в умовах стаціонару;

 рекомендації батькам для реабілітації дитини на період відновлення після хвороби.

Профілактична педіатрія:

 диспансерне спостереження дітей від народження до 18 років;

 розробка індивідуального графіка вакцинації;

 рекомендації оздоровчих заходів: загартовування, раціональне харчування, санаторно-курортне лікування.

У нашій поліклініці ви можете швидко та без черг отримати медичну довідку:

 в басейн;

 для вступу до навчального закладу;

 довідку про перенесене захворювання.

Приходьте на прийом до лікаря-педіатра!

Запис до лікаря здійснюється за телефоном 0680008070. Вашу дитину огляне досвідчений лікар у доброзичливій обстановці, в комфортних умовах – без суєти та поспіху.

Планове щеплення під час пандемії COVID-19 Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19?

Чи можна вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19?

Так, можна, і дуже важливо. ВООЗ та Центри з контролю за захворюваннями США (CDC) не рекомендують скасовувати щеплення під час спалаху коронавірусу. Як довго триватиме ситуація з COVID-19 наразі невідомо, а призупинення вакцинації та низькі охоплення щепленнями загрожують спалахами інших інфекційних хвороб. Саме тому дітей необхідно захистити від інфекцій, проти яких проводять вакцинацію.


Усі щеплення захищають від небезпечних хвороб, і робити їх краще вчасно — за календарем вакцинації.


Про що важливо подбати під час вакцинації протягом карантину?

Для кожної конкретної ситуації потрібно шукати рішення разом з лікарем. У контексті COVID-19 потрібно оцінити, наскільки зручно і реалістично буде дістатися місця вакцинації та як мінімізувати або повністю виключити можливі контакти з людьми.


Як діяти, якщо вакцинація потрібна невідкладно?

У жодному разі не можна відкладати екстрену вакцинацію/постконтактну профілактику.

Наприклад, при контакті з кров'ю (можливість інфікування гепатитом Б), коли вкусила тварина (можливе інфікування сказом), людина отримала травму і їй потрібна профілактика правця.

Завжди обговорюйте кожну конкретну ситуацію з лікарем і вибудовуйте відповідний маршрут. 

Зверніть увагу й на те, що застосування саме багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів і візитів до поліклінік.

Через ситуацію з коронавірусом пропущене планове щеплення: ваші дії

Якщо пропустили щеплення за календарем, зазвичай не потрібно «все робити спочатку». Складіть графік вакцинації дитини з вашим лікарем і надолужте пропущене за першої можливості е.

Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Єдине правило, якого слід дотримуватися в цьому випадку: стежте за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності. Кілька вакцин можна вводити в один день. Це звичайна міжнародна практика, яка дозволяє зменшити кількість візитів до медичного закладу, а отже, й рівень стресу для дитини та батьків.

Вакцинація не може ослабити імунну систему

Навпаки — це інфікування певними вірусами може ослабити імунну систему та опірність організму. Вакцини діють інакше. Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Тож перевантажити імунну систему вакцинація не здатна. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет є в кількасот разів вищим, ніж при вакцинації. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, буде задіяно лише 0,1% імунної системи.

Практичні поради батькам для підготовки до вакцинації

Поради лікаря-педіатра для підготовки та проведення дитині профілактичних щеплень:

Найголовніше, налаштувати себе та дитину на позитивний лад!

Намагайтеся одягнути дитину так, щоб легко було зняти одяг на прийомі у лікаря.

За 5-7 днів до щеплення та тиждень після не вводити в раціон дитини нових продуктів, алергенних продуктів (цукерки, шоколад, цитрусові, яскраво забарвлені фрукти та ягоди). Харчування мами, що годує, також не повинно містити продукти, здатні викликати алергію. Особливо важливо дотримання цього правила для дітей, які страждають на різні форми хронічних захворювань!

Не використовуйте нові засоби для купання, гігієни, прання, а також наскільки можна – не починайте прийом нових лікарських препаратів.

Утримайтеся від відвідування разом з малюком за кілька днів до щеплення та тиждень після місць масового скупчення людей (торгові центри, великі магазини, аптеки тощо), щоб уникнути контактів із можливими джерелами інфекційних захворювань.

З ранку в день щеплення виміряйте дитині температуру тіла, а також повторіть процедуру ввечері в день проведеної вакцинації.

Вирушаючи на щеплення, не забудьте Сертифікат профілактичних щеплень або документ, що його замінює.

Прогулянки на свіжому повітрі не обмежуються за умови нормальної температури тіла та самопочуття дитини.

Напередодні проведення вакцинації викупайте малюка у ванній кімнаті. Увечері після щеплення від тривалого перебування у воді слід утриматися. Водні гігієнічні процедури обмежте купанням під проточною водою та акуратним промоканням рушником у місці введення вакцини. У наступні дні традиція купання у ванні відновлюється.

Рекомендації після введення щеплень

Не купатися у ванні в день вакцинації або під час підвищення температури тіла. Допустимі лише легкі гігієнічні процедури та підмивання дитини під проточною водою.

Гуляти за нормальної температури тіла.

Не вводити нові та алергенні продукти в раціон харчування дитини та матері-годувальниці (якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні) протягом 1 тижня після введення інактивованих вакцин або протягом 3-х тижнів після введення щеплень проти кору, краснухи, паротиту та вітряної віспи.

Підвищення температури тіла, примхливість та неспокій можуть виникнути у дитини протягом перших 3-х днів після вакцинації інактивованими вакцинами. При введенні вакцин проти кору, краснухи, паротиту та вітряної віспи можливий розвиток поствакцинальних реакцій з 5-го по 21-й день у вигляді підвищення температури, появи висипу, припухлості шийних лімфатичних вузлів, підщелепних слинних залоз, короткочасного сухого кашлю.

Загальні небажані явища. При підвищенні температури вище 38,0С дати один із жарознижувальних засобів: парацетамол, ібупрофен (свічки або сироп) у віковому дозуванні. При повторному підвищенні температури тіла повторити.

При появі висипу або місцевої реакції у вигляді почервоніння, набряку та припухлості у місці введення вакцини давати дитині протягом 3 днів один з антигістамінних препаратів – діюча речовина – диметинден: 3-6 міс. - по 3-7 кап. 3 десь у день, 7 - 12 міс. - По 8 кап. 3 десь у день, 1 – 3 року – по 12-15 кап. 3 рази на день; або діюча речовина Цетиризин: від 6 до 12 міс. - По 5 кап. 1 раз на день, від 1 до 2-х років – по 5 кап.2 десь у день, від 2 до 6 років – по 10 кап. 1 раз на день, старше 6 років – по 10 кап. 2 десь у день чи 1 табл. (10 мг) щодня.

Місцеві реакції: інфільтрат (ущільнення, почервоніння, припухлість тканин у місці ін'єкції) необхідно змащувати гелем з антигістамінним препаратом (диметинден) по 3-4 рази на день. Можливо (при вираженому інфільтраті діаметром більше 8 см) зробити напівспиртовий компрес з 25% розчином магнію сульфату (25% магнезія) 1 раз на день на 2 години.