Підготовка до аналізів


Аналіз крові

Кров для дослідження задається  натщесерце до 11:00, також допускається здача крові протягом дня з перервою не менше 6 годин після  прийому їжи;

• За 12 годин до здачі аналізу слід виключити прийом алкоголю, куріння, вживання жирної та гострої їжі, обмежити фізичну активність;

• Виключити прийом ліків. Якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно попередити про це лабораторію.


Урогенітальні дослідження

• Протягом 2-х тижнів не приймати антибактеріальні препарати;

• Утримуватись  впродовж 3-х діб  від статевих контактів;

• Протягом 3-х годин утримуватись від сечовипускання;

• Жінкам за 3 дні до здачі біологічного матеріалу припинити спринцювання, а також використання внутрішньовагінальних свічок, мазей, тампонів;

• Матеріал не можна здавати під час менструації (лише через 3 дні після її закінчення);

• Урогенітальний матеріал не береться у  вагітних жінок та дівчат до 18 років.

Аналіз калу

• На дослідження не можна надавати кал після клізми, введення свічок, прийому касторової олії. Кал для дослідження не повинен містити сторонніх домішок, наприклад – сечі;

 Зішкріб на ентеробіоз роблять вранці, не встаючи з ліжка, до проведення гігієнічних процедур і випорожнення;

 Для дослідження на дисбактеріоз збирають тільки ранковий свіжий кал до початку прийому антибіотиків або через 14 днів після закінчення лікування. Матеріал збирають в спеціальний стерильний контейнер з вбудованою ложкою;

 Ємність з калом щільно закривається кришкою, пакується в чистий одноразовий пакет і доставляється в лабораторію;

 У новонароджених дітей кал відбирають з пелюшки або підгузка відразу після випорожнення;

 Кал доставляють в лабораторію для дослідження протягом 2-х годин з моменту забору. Якщо термін доставки перевищує 2 години, необхідно для транспортування матеріалу використовувати ємності з консервантом, які можна отримати в лабораторії.

Дослідження сечі

• Перед забором матеріалу провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Підготувати спеціальний стерильний контейнер для збору сечі.

 Для загального аналізу сечі збирають всю ранкову порцію сечі;

 Для аналізу сечі по Нечипоренко збирають середню порцію першої ранкової сечі.

 Для бактеріологічного дослідження сечі припиняють прийом антибактеріальних засобів за 2 тижня до збору матеріалу та збирають середню порцію першої ранкової сечі.

 Аналіз сечі за Зимницьким проводиться в 8 окремих порціях сечі, зібраних протягом доби, через кожні 3 години.


Після закінчення збору сечі всі ємності забезпечують етикетками із зазначенням номера порції та інтервалу часу, коли була отримана дана порція.

Ємності з сечею необхідно зберігати в  холодильнику на нижній полиці при t 4- 8С, не допускаючи заморожування.

Кожна ємність з сечею щільно закривається кришкою, поміщається в чисті одноразові пакети і всі вісім ємностей з сечею доставляються в лабораторію. У разі, якщо в якомусь інтервалі часу сечовипускання не проводилося, ємність залишається порожньою, підписується і доставляється в лабораторію.

Для аналізу  показників в добовій сечі першу ранкову сечу виливають, потім протягом доби (наприклад, з 9.00 ранку до 9.00 ранку наступного дня) збирається вся добова кількість сечі в одну чисту ємність. В процесі збору вся сеча повинна зберігатися в  холодильнику при t 4 - 8 ° С. Після закінчення доби, вся зібрана сеча ретельно перемішується, від неї відбирається порція 50-100 мл в чистий посуд, вказується загальний об'єм сечі за добу і доставляється в лабораторію.

Спермограма

Забір матеріалу проводиться тільки в центральній поліклініці. Транспортування  з інших місць не допускається. Перед забором даного біологічного матеріалу необхідно дотримуватись певних правил:

• Протягом 5 днів уникати статевих відносин;

• Протягом 5 днів не вживати спиртного та не палити;

• Протягом 3-4 тижнів не приймати антибіотики;

• Протягом 5 днів не відвідувати лазні та сауни.

Аналіз на демодекоз і паразитарні гриби

• Перед забором матеріалу на демодекоз і паразитарні гриби протягом 3-х діб до дослідження виключити застосування будь-яких мазей, кремів, лосьйонів, не використовувати лікувальні препарати та лаки для нігтів.

В день здачі біоматеріалу  не вмиватися, не використовувати будь-які засоби по догляду за зоною, з якої передбачається здійснювати забір.

Бактеріологічний посів з очей

• За 5-6 годин до забору матеріалу припинити прийом  будь-яких медикаментів та процедур;

матеріал збирається в лабораторії або лікарем офтальмологом  з уражених місць під час запального процесу, з дотриманням правил асептики.

Бактеріологічний посів з носа

• Рекомендується збирати аналіз до початку антибактеріальної терапії або через 14 днів після закінчення курсу лікування;

не використовувати носові краплі, не видувати, а  просто промокати ніс.

Бактеріологічний посів мокротиння

• Перед забором матеріалу необхідно прополоскати рот кип'яченою водою або розчином питної соди (1 чайна ложка на склянку води).

• Пацієнт вільно відкашлює мокроту (ранкову порцію) натщесерце в стерильний посуд.

• Якщо мокрота відділяється погано, напередодні пацієнту дають відхаркувальні засоби.