Медекс Плюс
клініка для всієї родини!

З додатком зручніше

Завантажте додаток, встановіть та використовуйтеАналіз крові

 • Більшість лабораторних досліджень крові проводиться із крові взятої зранку натщесерце (голодування протягом 8-12 годин). Особливо це важливо щодо: біохімічних показників крові, гормонів і онкомаркерів крові, показників згортальної системи. Сік, чай, кава, тим більше з цукром – теж їжа, тому доведеться відмовитися від них. Можна пити воду!
  • бажано за 1-2 дні до обстеження виключити з раціону жирну та смажену їжу, а також алкоголь. 
  • в день забору слід уникати: фізичного навантаження, емоційного збудження, паління.  
  • виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
  • дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150–200 мл., протягом 30 хвилин).
  • для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.
Якщо перед проведенням лабораторного дослідження Ви відчуваєте запаморочення, слабкість, переднепритомний стан, повідомте про це медсестру – кров у Вас візьмуть в положенні лежачи.
Особливі умови для окремих досліджень

Для дослідження ліпідного спектру крові слід дотримуватись без жирової дієти протягом 24 годин до здачі крові, перерив між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинен бути не менше 12 годин.

Гормони щитовидної залози, кортизол, пролактин, тощо, мають циркадні (добові) ритми коливання у крові, тому їх слід досліджувати якомога раніше після пробудження.

Рівень гормонів репродуктивної системи у жінок коливається протягом менструального циклу, тому їх слід визначати на 4-5 (1 фаза) і 18-19 (2 фаза) дні менструального циклу (якщо лікар не зазначив інакше). Першим днем менструального циклу вважається день початку менструації. Визначення гормонів репродуктивної системи в день овуляції (в середині циклу) важко інтерпретувати.

Дослідження показників перебігу вагітності і розвитку плоду рекомендовано проводити в суворо зазначені терміни гестації (перший день гестації – це перший день останньої менструації що передувала вагітності). Скринінг І триместру 9-13 тиждень гестації, скринінг ІІ триместру – 14-19 тиждень гестації. Нагадаємо, що визначення РАРР білку для діагностики синдрому Дауна у плода після 14 тижня гестації діагностичного значення немає.

Для виключення факторів, які можуть впливати на результати дослідження, необхідно дотримуватися цих правил підготовки!

 * Ціни на окремі види аналізів та час отримання результатів можуть відрізнятись в залежності від обраного вами міста.
 ** Результати аналізів не є діагнозом. Для встановлення діагнозу необхідно проконсультуватись з лікарем.

Top