Потрібно вчасно звертатися до ендокринолога!

Потрібно вчасно звертатися до ендокринолога!
1 December, 2022


«Навіщо потрібен ендокринолог, якщо мене нічого не турбує?» – цю фразу можна почути нерідко.

Більшість людей просто не помічає незначних змін в організмі. Коли проблема загострюється, миттєво виникає незмінне запитання: «А куди звертатися?»

Збої у роботі щитоподібної залози виникають несподівано, тому що симптоми патології якісно маскуються за іншими захворюваннями. Традиційно, пацієнти займаються самолікуванням.

Щитоподібна залоза – це важливий орган ендокринної системи, що регулює процеси обміну речовин в організмі. Її робота впливає на функціонування серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, стан скелета та м’язів; вона контролює активність нервової системи.

Коли потрібно звертатися до ендокринолога?

- втома та постійна слабкість організму;Заведующая отделением эндокринологии Запорожской областной больницы

- стомлюваність;

- часті перепади настрою;

- погіршення пам’яті;

- порушення сну;

- зниження гостроти зору;

- тремтіння кінцівок;

- прискорене серцебиття.

За статистикою фахівців обласної лікарні Запоріжжя, за останні роки кількість пацієнтів, які мають патології щитоподібної залози, значно зросла. Одним з основних факторів є екологічна ситуація регіону.


В клініці Медекс Плюс фахівці використовують найсучасніші методи досліджень для оцінки структурно-функціонального стану щитоподібної залози:

- аналізи крові на визначення рівня гормонів тиреоїдної осі та на наявність специфічних видів антитіл;

- УЗД щитоподібної залози;


Один із провідних напрямів дослідження щитоподібної залози – це визначення структурних змін (вузлів).


При вузловій патології щитоподібної залози ендокринолог призначає певний ряд обстежень (гормональне, УЗД щитоподібної залози, ТАПБ) та визначає тактику лікування:

- консервативне;Осмотр эндокринолога в Запорожье 

- оперативне;

- регулярне спостереження.

Результати пункції (ТАПБ вузлів щитоподібної залози) дозволяють визначити вид новоутворення:

доброякісна;

злоякісне.

Якщо наявність онкологічного захворювання підтвердилася, після тиреоїдектомії (повне видалення щитоподібної залози) пацієнта направляють на спеціальне лікування радіоактивним йодом. На превеликий жаль, таке лікування доступне лише за межами клініки.


Після тиреоїдектомії пацієнту призначається замісна довічна гормональна терапія.


Також щитоподібна залоза видаляється за підвищеної її функціональності. Такому пацієнту призначається консервативне лікування до 18 місяців. Якщо медикаменти не допомагають і розвинувся рецидив, пацієнта госпіталізують для нормалізації функцій щитоподібної залози та з подальшим оперативним лікуванням.


Увага!

Точний діагноз встановлює кваліфікований ендокринолог за результатами клінічного, лабораторного й інструментального досліджень!


Бережіть себе та будьте здорові!


Записатися на консультацію 0680008070