ВООЗ змінює назву "мавпяча віспа" на "mpox"

ВООЗ змінює назву "мавпяча віспа" на "mpox"
1 December, 2022

 

ВООЗ почне використовувати новий бажаний термін "mpox"  як синонім мавпячої віспи. Обидві назви використовуватимуться одночасно протягом одного року

Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров'я.

 На основі обговорень з генеральним директором ВООЗ Тедросом Аданомом Гебреєсусом ВООЗ рекомендує прийняття нового синоніму mpox в англійській мові для цього захворювання.


У всесвітній організації вважають, що mpox стане кращим терміном. Термін "мавпяча віспа" залишиться доступним для пошуку, щоб відповідати історичній інформації.


Зауважимо, що в деяких спільнотах спостерігалися расистські висловлювання, про які було повідомлено ВООЗ. Під час кількох зустрічей ряд осіб і країн висловили занепокоєння та попросили ВООЗ запропонувати подальший шлях щодо зміни назви.


Довідково


Мавпяча віспа — рідкісне тропічне захворювання, перебіг якого залежить від штаму. Штам "Конго" викликає важкий перебіг: 10% хворих помирає. Смертність від західноафриканського штаму становить 1%.


Інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом, при контакті з біологічними рідинами заражених людей чи тварин (мавп, білок, гризунів), а також при вживанні в їжу м'яса інфікованих тварин. Однак експерти зазначають, що найчастіше вірус передається від тварин. 


Нагадаємо, у ВООЗ повідомили, що кожен п'ятий українець має проблеми з доступом до ліків

Цьогоріч смертність від COVID-19 впала на 90%, - ВООЗ