ЯКІ АНАЛІЗИ ЗДАТИ ПЕРЕД ПЛАСТИЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ?

ЯКІ АНАЛІЗИ ЗДАТИ ПЕРЕД ПЛАСТИЧНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ?
5 September, 2022

Консультує і оперує кандидат медичних наук, доцент, пластичний хірург вищої категорії Денисенко Олександр Григорович.


Як і будь-яке хірургічне втручання, операція зі фейсліфтингу має свої протипоказання. Порушення гормонального фону, гостра чи прихована інфекція, запальні процеси в організмі можуть спричинити ускладнення. Розкажемо, що враховує пластичний хірург під час підготовки пацієнтки до маммопластики.

Чому важливо пройти обстеження?

Завдання хірурга — не тільки досягти естетичного результату, а й передбачити можливі ризики. Одне з важливих протипоказань до операції – загострення хронічних захворювань. Вони можуть бути пов'язані з порушенням роботи внутрішніх органів та систем. Наприклад, при цукровому діабеті на стадії декомпенсації чи хворобах щитовидної залози операцію доведеться відкласти.

В організмі може бути присутня інфекція, у тому числі ще не проявила себе симптомами. Запальні процеси негативно вплинуть на загоєння тканин після втручання. Порушення згортання крові, наприклад, тромбофілія, підвищать ризик ураження судин та утворення тромбів.

Обстеження також може виявити новоутворення чи інші патологічні зміни у залізистій тканині грудей, за яких втручання не проводять.

Перевірку стану здоров'я пацієнтки розпочинають за 1-2 тижні до операції. До списку досліджень обов'язково входять:

Які здати аналізи?

Загальний аналіз крові. Показує відсутність/наявність інфекцій та запалень у гострій стадії, патології кровотворної системи, ризик кровотеч або тромбів.

Біохімічний аналіз крові. Включає в себе дослідження білка, сечовини, глюкози, білірубіну, електролітів та інших основних показників.Проведений перед маммопластикою аналіз дозволить переконатися, що пацієнтка не має патологій обміну речовин, захворювань внутрішніх органів, серцево-судинної системи.

Загальний аналіз сечі. Показує відсутність цукрового діабету та порушень з боку сечовидільної системи.

Аналіз групи крові. У результаті дослідження визначається також резус-фактор.

Аналіз крові на наявність інфекції. За допомогою спеціальних маркерів (HBsAg, HCV) визначають, що в організмі відсутні ВІЛ, збудники сифілісу та гепатитів В та С.

Коагулограма. Досліджує, як швидко згортається кров, і допомагає уникнути ризику крововтрати при втручанні.

Тест на алергічні реакції. Дослідження імуноглобулінів класу Е дозволяє переконатися у відсутності алергії та підібрати анестетик.

Аналіз гормонального фону. Статеві гормони (прогестерон, пролактин та інші) та гормони щитовидної залози мають стимулюючий вплив на молочні залози. Відхилення від норми можуть спричинити відторгнення імплантів. Лікар повинен переконатись, що ризик відсутній.

Які обстеження потрібно пройти?

Флюорографія. Рентген-метод, який підтверджує, що з боку легень та серця патологій немає.

Електрокардіограма (ЕКГ). Це дослідження серцевих електричних імпульсів показує, що немає відхилень у роботі серця.

УЗД . Ультразвукове обстеження, яке підтвердить, що у залізистій та жировій тканині немає кісти, патологічних змін, пухлини.

Якщо на УЗД фахівець помітив зміни, які можуть вплинути на результат операції, можливе проведення додаткового обстеження.