Головна / Новини

Катаракта

Катаракта – це помутніння кришталика – унікальної природньої лінзи, яка розміщена в оці між райдужкою і скловидним тілом і (при відсутності патології) здатна фокусувати забезпечуючи чітке зображення як при погляді вдалечінь, так і на близькій відстані. Механізм помутніння кришталика полягає в денатурації білків аналогічно тому, як при варці яйця денатуруються білки: білок з прозорого стає непрозорим. І світ ще не навчився робити варене яйце сирим. Тобто ті молекули кришталика що вже помутніли вилікувати неможливо. Щоб якомога довше стримувати розвиток катаракти, важливо знати причини її виникнення і можливість профілактики.

Причини виникнення катаракти

·          Порушення обміну речовин внаслідок розладів ендокринної системи(цукровий діабет), дисгормональні порушення, авітаміноз і т.д.

·          Генетична схильність до більш раннього старіння кришталика.

·          Ускладнення очних захворювань: увеїти, опіки, контузії, інші травми.

·          Отруєння токсичними препаратами.

·          Ультрафіолетове, високочастотне або інше опромінювання.

·          Побічні дії медикаментозних препаратів.

·          Негативна екологічна обстановка, яка відіграє серйозну роль в погіршенні здоров’я в цілому, і виникнення катаракти зокрема.

·          Куріння.

·          Вітамінна недостатність, особливо вітамінів Е, А, В2, С, мікроелементів цинку і селену.

У віковій групі 50-60 років катаракта виявляється у 15% населення, 70-80 років – 26-46%, старше 80 – практично у кожного.

Профілактика

·          Уникати опромінення, в тому числі ультрафіолетового: носіння сонцезахисних окулярів з гарантованим ультрафіолетовим захистом (в тому числі і зимою) в сонячні дні. Якщо людина користується корекцією для віддалі, то бажано, щоб лінзи були фотохромні, в просторіччі «хамелеони», так як вони мають у/ф захист.

·          Користуватись індивідуальними засобами захисту очей при травмонебезпечних роботах(з «болгаркою», точильним каменем, вапном, хім.реактивами).

·          Бути акуратними при тривалому застосуванні медпрепаратів: читати інструкцію в розділі можливих ускладнень, і не захоплюватись ними без серйозної необхідності.

·          Позбутись шкідливих звичок (куріння).

·          Проводити антиоксидантний захист організму.

·          Вести активний спосіб життя що підтримує нормальний обмін речовин в організмі.

·          Щороку профілактично оглядатись у офтальмолога, особливо якщо ви в групі ризику з вищеперечислених причин.

Лікування

Консервативне лікування катаракти проводиться виключно для стримування її прогресування шляхом підживлення кришталика і покращення обміну речовин. З цією метою в аптеках пропонуються краплі:

·          «Тауфон» - амінокислота таурин – білкова підживлення кришталика.

·          «Візілотон» - це таурин плюс штучна сльоз плюс пантистин (речовина для покращення регенерації)

·          «Офтан-катахром» - це АТФ, ферменти і мікроелементи. До цієї ж групи відносяться

«Сенкаталін», «Вітафакол», «Вітайодурол».

·          «Квінакс» - замісна терапія, США «Алкон».

·          «Краплі Смирнова» - глюкоза, вітаміни В і С – готує аптека.

З огляду на різну точку прикладання різних крапель, їх доцільно застосовувати почергово, по одному місяцю, постійно, як постійно підживлюється організм харчуванням.

З немедикаментозних засобів застосовуються медово-алоеві краплі. Готуються вони зі свіжого нетемного меду з розрахунку десять крапель меду, 10 крапель соку алое і 20 крапель кип’яченої води кімнатної температури(води для ін’єкцій, фізрозчину). Більшу кількість за раз готувати не доцільно, так як мед є хорошим живильним середовищем, і краплі можуть псуватись при тривалому зберіганні. Листок алое береться з нижніх(старше трирічного віку), його треба добре помити, зрізати колючки, і для активації розсмоктуючих ферментів витримати не менше 9 годин у прохолодному вологому місці. Практично – це треба намочити бинт охолодженою кип’яченою водою, обгорнути ним підготовлений листок алое, загорнути його в целофановий пакетик, і витримати його на нижній полиці дверцят холодильника через ніч. Зранку відрізати частину, вичавити 10 крапель, а решту покласти до наступної потреби назад в холодильник. Крапати по одній-дві краплі 3-4 рази на день в режимі два тижні крапати, зва тижні перерва. Або крапати в проміжку готові краплі з аптеки. Медові краплі при застосування пекучі, за рахунок наявності глюкози(фруктози) і активних ферментів, це нормально.

З продуктів, що містять в достатній кількості потрібні для підтримки кришталика вітаміни, мікроелементи та антиоксиданти слід відзначити:

·          Вітамін А, (точніше каротин) – абрикоси, болгарський перець, чорниця, морква.

Екстрагується в присутності жиру, краще коров’ячого (без жиру засвоюється – 7%, в присутності жиру – бутерброд з маслом, ложка жирної сметани – 70%), до або після прийому цих продуктів.

·          Вітамін «Е» - рослинні нерафіновані олії, краще холодного віджиму, яйця, печінка, обліпиха, горіхи.

·          Вітамін В2 – яловиче м'ясо, яйця, молочно продукти.

·          Вітамін С – цитрусові, шипшина, чорниця, молода картопля, цибуля, часник, квашена капуста.

·          Цинк – яловича печінка, мозок, риба і гарбуз.

·          Селен – гриби, арахіс, кокос, сало.

Якщо все ж таки катаракта прогресує, єдиним методом відновлення зору є мікрохірургічна операціє – видалення зміненого кришталика, і заміна його інтраокулярною лінзою (штучним кришталиком). Можливості сучасної мікрохірургії позбавляють необхідності чекати повного дозрівання катаракти. Основним критерієм є побутова(важко справлятись і обходити себе в побуті, не достатній для бажаного рівня життя зір), професійні потреби…

Медичними показаннями до оперативного лікування є:

·          Набухаюча катаракта(перезріла)

·          Вторинна глаукома, спричинена кришталиком

·          Підвивих, або вивих кришталика

·          Супутня патологія очного дна, що потребує спостереження(діабетична ретинопатія, макуло дистрофія, відшарування, пухлини сітківки)

Операція факоемульсифікації катаракти, яка зараз виключно і проводиться в нашому місті в тому числі є ендоскопічною: через прокол рогівки в 3мм(який навіть не передбачає в послідуючому потреби накладати шов) вводиться наконечник факоемульсифікатора (ультразвук, лазер і т.д.) через який дробиться щільний кришталик і відсмоктується мутний вміст, при цьому зберігається задня капсула кришталика, яка служить ложем для введеної інтраокулярної лінзи, діоптрійність якої визначається для кожного ока індивідуально. Операціє триває біля 7хв. Завдяки цій новітній методиці можливість ускладнень під час операції практично зведена до нуля.

В цілому виникнення і прогресування катаракти залежить від загального рівня здоров’я організму. Все, що робить здоровішими вас – добре для кришталика, тому живіть активно, харчуйтесь правильно, радійте кожному приводу до цього, випромінюйте і поглинайте позитив – будьте здорові!!!

У виявленні і лікуванні катаракти Вам можуть допомогти фахівці лікувально-діагностичного центру «Медекс плюс» за адресою вул. Військових Ветеранів, 10.Останні новини

12.09.2016.

 Клініка Медекс плюс вітає всіх жителів міста та області з прийдешнім святом Святого Миколая і радо повідомляє про "подарунки" для сво...

08.03.2016.
Відкрилась друга українська амбулаторія сімейної медицини

 Клініка "Медекс-плюс" радо повідомляє всіх пацієнтів про відкриття другої української амбулаторії сімейної медицини по вулиці Ге...

07.04.2016.
Масажний кабінет

З 5.07.2016р в клініці "Медекс плюс" почав працювати масажний кабінет.

всі новини


Наші переваги

Сучасне медичне обладнання
Провідні розробки європейських та азіатських компаній інстальовані в поліклініці Медекс. Сучасна лабораторія європейського рівня знаходиться в місті Івано-Франківську, по вулиці Військових Ветеранів, 10.

детальніше

Команда лікарів-професіоналів 
Багаторічний досвід роботи на ринку медичних послуг дозволив об'єднати одних з кращих спеціалістів в галузі. Досвід роботи, вчені ступені лікарів дозволяють ефективно впроваджувати сучасні методи діагностики та лікування.

детальнішe

Он-лайн реєстрація
Для економії часу пацієнтів, компанія Медекс першою в місті впровадила систему он-лайн реєстраці на прийом лікаря. Крім того, реалізовані елементи он-лайн консультацій провідними спеціалістами клініки.

детальніше

Ім'я, яке компанія Медекс заслужило сумлінною працею 
На ринку медичних послуг не так вже багато медичних компаній, назва яких викликає довіру та повагу, як у пересічних пацієнтів, так і у колег із інших медичних установ.

детальніше

Головна  |  Про нас  |  Клініка  |  Лабораторія  |  Контакти  |  Вакансії